Prodlužujeme víkendovou otevírací dobu prodejen během prosince 2018. Otevírací doba kamenných poboček.

KatalogJak správně vybrat

Základní zásady při nákupu obuvi

Každá obuv musí odpovídat vašim fyziologickým předpokladům. Dámská chodidla se vyskytují v daleko více rozličných tvarech, a proto je potřeba dostatečný čas na výběr správné velikosti, šíře, tvaru a typu obuvi.
Důležité je obuv vyzkoušet ve stoje, přímo na chodidle. Pozor také na možný výskyt rozdílnosti chodidel, zkoušejte vždy obě boty najednou. Vybírejte obuv o půl centimetru větší, než je vaše velikost. Umožněním volného pohybu prstů v botě zabráníte jejich možné deformaci. Rozlišujte obuv podle způsobu užití. Výběr obuvi vždy konzultujte s personálem prodejny, který odbornou radou může přispět k vaší spokojenosti.

Zvýšení komfortu nošení obuvi pomocí vkládacích stélek a dalších doplňků. Vložky jsou k dostání v několika druzích a mimo jiné pomáhají nositeli obuvi řešit určitý problém. Např. s plochou nohou, nadměrnou potivostí, pálení chodidel, či pocit příliš studených nohou. Kvalitní vložka může splňovat mnoho funkcí. Působí preventivně proti obtížím způsobeným plochou nohou. Může být protiskluzová a zajišťovat pevné obutí v botách s vysokým podpatkem. Důležitá je podpora klenku a střední části klenby. V naší nabídce najdete vložky z latexové pěny, vložky s uhlíkovou vrstvou, která absorbuje pachy, vložky tepelně izolační z přírodní vlny nebo
vložky kožešinové. Dále pro zpříjemnění chůze i malé velikostní korekce obuvi nabízíme půlvložky, špičky, patěnky a to v provedení z latexu nebo gelové.

Aby Vám obuv dobře sloužila

Životnost Vaší obuvi závisí také na jejím správném udržování a ošetřování. Obuv často střídejte, zejména v deštivém počasí. Po vyzutí obuvi ji napněte na napínáky odpovídající velikosti. Při obouvání obuvi, zejména uzavřeného střihu, používejte obouvací lžíce. Nezapomeňte, že nerovnoměrná kresba líce a částečná rozdílnost povrchu je charakteristická pro přírodní useň. Počítejte s tím, že při zvýšeném pocení nebo provlhnutí obuvi může usňová obuv částečně pouštět barvu. Opotřebená usňová podešev se běžně a včas opravuje v rámci základní údržby uživatele. Vrchová useň není neomezeně odolná vůči vlhkosti.

Na jaký účel obuv potřebuji ?

Pro každý účel je vhodný jiný druh obuvi. Účelovost ovlivňuje použitý materiál, konstrukci, provedení a způsob údržby obuvi. Velice tedy záleží na způsobu užití bot, které si chceme koupit.

Vycházková obuv - celoroční nebo zimní

  • obuv k nošení po místních komunikacích nebo v místnostech
  • vyznačuje se mohutnější a trvanlivější konstrukcí spodku než obuv společenská
  • střih svršku i použité materiály se vyznačují velkou pestrostí druhů

Společenská obuv

  • je určena především pro krátkodobé nošení v interiéru
  • jedná se většinou o usňovou, syntetickou či textilní obuv klasických střihů, vyrobenou lepeným způsobem výroby

Obuv pro volný čas

  • obuv k nošení při sportovně-rekreačních a rekreačně-vycházkových příležitostech, na delší vzdálenosti i v mírném, upraveném přírodním prostředí
  • obuv s pevnější konstrukcí svršku a robustním spodkem

Domácí obuv

  • lehká, převážně textilní obuv jednoduché konstrukce určená k nošení v místnostechKONTAKT: email: info@jadi.cz,  tel.: +420 488 588 000

Odběr novinek

Buďte v obraze s naším newsletterem! Zajímavé akce, slevy, trendy a novinky.

Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro zasílání našeho newsletteru.

Všechna práva vyhrazena. Údaje mají pouze informativní charakter a mohou být změněny bez předchozího upozornění.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.