Prodlužujeme víkendovou otevírací dobu prodejen během prosince 2018. Otevírací doba kamenných poboček.

KatalogRady při výběru obuvi

Jak vybrat správnou obuv 

Obuv, ať už jakékoli účelovosti, tvaru či barvy je nedílnou součástí vaší image a doprovází vás během celého dne. Při výběru tedy nespěchejte, v pohodlí domova, pracovny či kanceláře si pročtěte pár následujících rad a informací, aby konečný výběr té správné obuvi byl k vaší plné spokojenosti.

Dámy, obecně, mají z fyziologického hlediska podstatně více rozličná chodidla než muži, a tak se zaměřte nejen na správný výběr velikosti, ale také na šíři, tvar a typ obuvi. Obuv vybírejte cca o půl centimetru větší než je vaše velikost, budete mít umožněný volný pohyb prstů a předejdete možné deformaci. Neazpomeňte, že obuv se zkouší vždy v páru a ve stoje, pár kroků tam i zpět také jistě neuškodí.

Postup jak změřit a vybrat vaší velikost naleznete v sekci Číslování a rozměry

Aby Vám obuv dobře sloužila

Tak jak pečujete o sebe, o své tělo, o své oblečení, tak i obuv má své nezastupitelné místo v pravidelné péči. Nezapomeňte, že obuv vás chrání před nepříznivými vlivy, nerovným povrchem, je ale i módní záležitostí, dodává šmrnc, ženám pak jejich eleganci a ladnost – má tedy víceúčelové užití.

Životnost vaší obuvi bude záviset na správném udržování a ošetřování. Pokud budete v daném ročním období střídat více párů obuvi najednou, budete používat ošetřovací prostředky, životnosti vaší obuvi se podstatně prodlouží.

Nezapomeňte, že lidská noha se potí (i v zimě), obuv může navlhnout a částečně pouštět barvu. Ochozená podešev či plátky podpatků spadají do základní údržby uživatele.

K jakému účelu obuv potřebuji? 

Při nákupu obuvi dobře zvažte, k jakému účelu bude využívána a kde ji budete nosit. Pro přehlednost uvádíme nejčastěji prodávané typy obuvi a jejich využití:

VYCHÁZKOVÁ:

  • letní či zimní, určena pro nošení na místních komunikacích nebo v místnostech
  • vyznačuje se trvanlivější konstrukcí a velkou pestrostí druhů a materiálů

VOLNOČASOVÁ:

  • určena pro rekreační sporty, vycházky na delší vzdálenosti v mírném, upraveném přírodním prostředí
  • vyznačuje se pevnější konstrukcí svršku

SPOLEČENSKÁ:

  • účelovost je určena především pro nošení v interieru
  • její výroba je možná ze všech druhů materiálů s využitím převážně lepené technologie

DOMÁCÍ:

  • obuv určena pro nošení v místnostech, vyznačuje se lehkostí s jednoduchou konstrukcíKONTAKT: email: info@jadi.cz,  tel.: +420 488 588 000

Odběr novinek

Buďte v obraze s naším newsletterem! Zajímavé akce, slevy, trendy a novinky.

Vložením e-mailu souhlasíte se zpracováním osobních údajů pro zasílání našeho newsletteru.

Všechna práva vyhrazena. Údaje mají pouze informativní charakter a mohou být změněny bez předchozího upozornění.

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.